Відстеження сільськогосподарської техніки
Створення та ведення бізнесу в галузі сільського господарства у сучасних умовах пов'язано з безліччю ризиків як економічного характеру, так і обумовленою специфікою самого бізнесу. Зростаючий податковий пресинг, постійне підвищення цін на паливо та запчастини, відсутність будь-якої підтримки з боку держави, шахрайство з боку найманих працівників та безліч інших негативних факторів можуть швидко привести до краху будь-який успішний бізнес. Тому для мінімізації збитків власника автопарку необхідно своєчасно припиняти безконтрольне використання своєї техніки та впроваджувати суворі заходи обліку в організації. Використання системи супутникового стеження покликане допомогти налагодити суровий контроль за всією сільськогосподарською технікою компанії.
Чим може бути корисний супутниковий моніторинг власникам сільськогосподарської техніки
Власникам тракторів система супутникового стеження може допомогти:
- дізнатися, чи працює техніка по запланованих на сьогодні роботах
- визначити, чи не підробляють наймані водії на службовій техніці на стороні
- контролювати збереження техніки та в разі викрадення швидко її повернути
- визначити, скільки саме палива витрачає кожен трактор за зміну
- з'ясувати, де саме знаходиться техніка зараз та де вона була протягом дня
- дізнатися, чи правильно проводиться обробка полів
- точно підрахувати, яку площу за робочу зміну обробив кожен трактор
Власникам комбайна супутниковий моніторинг допоможе:
- дізнатися точне положення техніки в даний час і в будь-який момент часу в минулому
- оперативно прийти на допомогу комбайнеру в разі раптової поломки техніки
- з точністю до декількох квадратних метрів визначити площу, оброблену кожним комбайном за робочий день
- підрахувати витрати палива кожною машиною в залежності від пройденого нею шляху
- захистити комбайн від угону та швидко його знайти у випадку крадіжки комбайна
Давайте докладніше розглянемо, як саме система супутникового gps-моніторингу допоможе власнику встановити точний контроль за своєю технікою й автоматизувати звітність по використанню автопарку.
Запобігання використання тракторів для підробітку "на стороні"
Трактор - це самий незамінний помічник в умовах сільської місцевості. Кількість завдань, що можливо вирішувати з його допомогою, просто величезна, адже трактор легко може:
- перевозити значні вантажі,
- обробляти поля,
- проводити посадкові роботи,
- зорювати землю,
- косити траву на сіно та силос,
- збирати врожай зернових,
- і багато іншого.
При цьому трактор, володіючи потужним двигуном та підвищеною прохідністю, легко проїде там, де будь-яка інша техніка просто застрягне. Тому не дивно, що на селі попит на послуги тракториста завжди є і завжди буде. Такі потреби породжують велику спокусу для найманих водіїв заробити «на стороні» за допомогою службового техніки. Адже потужний трактор за якихось півгодини може легко зорати величезний город, на який тракторист заїхав по дорозі до основної ділянки робіт на сьогодні. Подібна півгодинна заминка легко пояснюється якимись дрібними неполадками в техніці, або, швидше за все, взагалі ніяк не пояснюється, адже не буде ж власник автопарку особисто стежити за кожним водієм. При цьому тракторист за свій півгодинний підробіток кладе собі в кишеню пристойну надбавку до зарплати, в той час як власник техніки в результаті подібного нецільового використання трактора отримує лишень підвищений знос деталей та збільшену витрату палива, які йому доведеться сплатити з власної кишені.
А скільки таких підробітків за місяць може бути у кожного тракториста, особливо в гарячий сезон весняних польових робіт або в період збору врожаю? Трактор з картоплезбиральним механізмом за 20 хвилин викопає 20 соток городу, забезпечивши тракториста "премією", а власника автопарку - прискореним дорогим ТО та ремонтом. В результаті тільки на таких "підробітках" найманих водіїв за сезон власник техніки втрачає кілька тисяч доларів на зносі комплектуючих та витратах пального. І це не рахуючи прямих збитків через недовиконану роботу, яку могли б зробити трактористи за час неслужбових підробітків.
Справитися з подібними неслужбовими підробітками допоможе система супутникового стеження за транспортом. Встановлений на кожен трактор gps-трекер точно фіксує поточне місце розташування машини протягом усього дня. Керівник в будь-який момент часу може подивитися на карті, де саме їздив на протязі зміни кожен трактор, та в разі виявлення підозрілих відхилень від заданого маршруту і незапланованих робіт, водієві доведеться як мінімум відшкодувати витрати на паливо, а то й зовсім попрощатися зі своєю роботою.
Контроль дотримання технологічних процесів при обробці полів
Важливою складовою для успішного вирощування врожаю є точне дотримання технологічних процесів при посадці та обробці полів. Адже якщо тракторист під час посіву зернових з якихось причин буде проводити нелінійну посадку та їздити по полю «як Бог на душу покладе», то в подальшому таке поле неможливо буде правильно обробляти.
Подібна проблема з дотримання технологій може виникнути і на етапі обробки полів, наприклад, при внесенні пестицидів для боротьби з бур'янами. Згідно з розробленим агрономом графіка обробки, кожне поле необхідно повністю обприскувати задану кількість разів. Недобросовісні ж трактористи можуть просто скоротити кількість проходів по полю, заощадивши тим самим на пальному, щоб згодом злити його для перепродажу. Невитрачені ж пестициди попросту виливаються в найближчому лісі, завдаючи тим самим непоправної шкоди навколишньому середовищу і приносячи прямі збитки аграрію через порушення технологічного процесу, що вкрай негативно позначається на врожайності.
За допомогою супутникового моніторингу керівник відразу бачить, яку площу обробив за день кожен тракторист, чи не порушував він заданий графік обприскування поля. На карті відразу видно всі проїзди трактора по полю, і якщо тракторист халтурив, пропускаючи якісь ділянки й залишаючи їх необробленими, або ж проводив нелінійну посадку під час засіву поля в спробі скоротити час своєї роботи, то в подібних випадках у власника техніки є всі підстави для звільнення недбайливого співробітника.
Запобігання крадіжки тракторів та комбайнів
Угон тракторів та комбайнів останнім часом стає досить поширеним явищем, адже досить перегнати викрадений трактор за 100 кілометрів, і його навряд чи хтось знайде. У тих місцях, де регулярно їздять трактори та комбайни, автоінспекції ніколи не буває, на автомобільні ж дороги така техніка потрапляє рідко, тому перевіряти законність володіння агротехнікою особливих підстав ні в кого немає. Та й шукати в разі крадіжки сільськогосподарську техніку ніхто особливо не буде.
Тому сподіватися в таких випадках господареві автопарку доводиться тільки на самого себе. Швидко знайти вкрадену сільськогосподарську техніку допоможе система супутникового моніторингу транспорту. Встановлений на тракторі або комбайні gps-трекер в будь-який момент показує власнику, де зараз знаходиться його техніка. За зафіксованим системою супутникового стеження маршрутом можна легко визначити, куди саме перегнали викрадену машину, й оперативно її повернути.
Контроль за підрахунком площі поля, обробленої кожним комбайном
У період збору врожаю розрахунок з найманими комбайнерами, як правило, ведеться в залежності від прибраної ними площі поля. Природно, що водії завжди прагнуть завищити розмір обробленої ними площі, і довести таке перевищення далеко не завжди можливо.
Також нерідкі випадки змови між комбайнерами та аграріями, які орендують комбайни для збору врожаю. Водії в цьому випадку озвучують власнику техніки занижені обсяги обробленої ними площі, а різницю з реальним обсягом виконаних робіт оплачує аграрій безпосередньо комбайнеру. Власник же автопарку недоотримує значний прибуток, і при цьому змушений оплачувати витрати на паливо й обслуговування парку комбайнів.
Система супутникового стеження в подібних ситуаціях однозначно показує, яку саме площу обробив за добу той чи інший комбайнер, що дозволяє уникнути неточностей в оплаті його праці та дотримати всі домовленості між аграрієм і власником техніки.
Подивіться на відео, як у програмі супутникового моніторингу можна контролювати оброблену площу, перегляд відео забере у вас трохи більше 1 хвилини:
Запобігання зливу водіями палива для перепродажу
Улюблена стаття додаткового прибутку нечистими на руку водіями тракторів та комбайнів полягає в зливі солярки з бака машини для подальшого перепродажу. Буцімто сільськогосподарська техніка регулярно споживає багато палива, тому щоденний злив 10-20 літрів практично непомітний на тлі загальної витрати пального. У той же час завдяки перепродажу злитої солярки водії кладуть собі в кишеню 15-20 доларів щодня, що обертається для власника гаража сільськогосподарської техніки в 20-30 машин в середньому в 10-12 тисяч доларів щомісяця. Ну а в умовах загальної економічної кризи слив шоферами палива набуває характер загальної епідемії, приносячи власникові автопарку гігантські збитки, про обсяги яких він може тільки здогадуватися.
В цілому, за результатами неодноразово проведеної фахівцями оцінки, втрати на паливі через крадіжки водіями можуть досягати 20-24% від загального місячного обсягу, закуповуваного власниками парку сільськогосподарської техніки.
Система моніторингу транспорту дозволяє надійно проконтролювати споживання палива кожною одиницею техніки. Для цього в систему вводиться середнє значення витрати палива на 100 кілометрів для кожної машини. Такі значення можна взяти зі вказаних виробником техніки паспортних даних або ж вирахувати самостійно, ретельно контролюючи протягом місяця пройдений кілометраж і обсяг витраченого палива.
Система супутникового стеження в автоматичному режимі розраховує витрату палива залежно від пройденого машиною шляху та надає керівництву точні статистичні звіти в зручному для аналізу вигляді. При виявленні значних розбіжностей між звітом та озвученим водієм витратою палива найманому службовцю доведеться відшкодувати вартість злитого ним палива, і, ймовірно, підшукати собі нову роботу.
Хочете подивитися, як виглядає відстеження сільськогосподарської техніки? Протестуйте в демо-режимі систему GPS-моніторингу з ноутбука або смартфона!
ЦІНА, ВАРТІСТЬ АБОНПЛАТИ:
- Встановлення GPS блока (трекера) для відстеження у ваш трактор або комбайн – 160$
- Щомісячне обслуговування (витрати на зв'язок, сервер зберігання, ПО та підтримка тощо) – 150 грн./міс.
БЕЗКОШТОВНО ВИЇЖДЖАЄМО ДО ГАБАРИТНОЇ ТЕХНІКИ, ДИВІТЬСЯ ФОТО НА ВИЇЗДІ:
Ми працюємо по всій території України! Телефонуйте прямо зараз +38044 221 3100 або +38095 287 6262!