Відстеження спецтехніки

Контролируйте свою спецтехнику с GPSavtoВпровадження системи супутникового моніторингу в компанії дозволяє налагодити точний облік та сувору звітність по всьому парку спецтехніки. Адже ні для кого не секрет, що нецільове використання службової спецтехніки найманими водіями є однією з найбільших статей неврахованих витрат і прямих збитків для власника бізнесу. Мінімізувати подібні неслужбові підробітки та оптимізувати використання техніки спеціального призначення допоможе gps-моніторинг транспорту.

Систему супутникового стеження зручно використовувати для таких видів техніки як:

 • навантажувачі,
 • автовишки,
 • грейдери,
 • екскаватори,
 • евакуатори,
 • трактори,
 • автокрани
 • та інші подібні машини.

У чому саме може допомогти система супутникового моніторингу GPSavto власникам спецтехніки:

 • контролювати місце розташування техніки
 • запобігти викраденню та швидко повернути техніку в разі її крадіжки
 • присікти незаплановані підробітки найманими водіями
 • мінімізувати шахрайство шоферами на паливі
 • отримувати зручні та наочні звіти по використанню кожної машини в автопарку

Припинення нецільового використання екскаваторів

Контроль екскаватора за допомогою системи GPSavtoМабуть, одним з найбільш затребуваних типів спецтехніки є екскаватор. Викопати котлован або траншею під фундамент, розрити яму для проведення ремонтних робіт комунальними службами та засипати її назад, провести навантаження і розвантаження вантажів, розрівняти ділянку землі з легкістю зможе будь-який екскаватор.

Не дивно, що і попит на подібні роботи є завжди. От і прагнуть наймані водії екскаваторів забезпечити себе пристойною надбавкою до зарплати, виконуючи "ліві" підробітки на службовій техніці. При цьому активно витрачається дизельне паливо та машинне масло, швидко зношується гума коліс через часті перегони техніки з місця на місце, прискорюється вироблення моторесурсу двигуна та загальний знос деталей. Всі ці витрати, не пов'язані з основним бізнесом компанії, оплачує власник техніки, часто навіть не підозрюючи про це.

Присікти подібні незаплановані роботи бізнесмен може за допомогою системи супутникового моніторингу. Встановлений на кожен екскаватор gps-трекер точно фіксує всі переміщення машини протягом дня. При перегляді звітів системи та виявленні несанкціонованих поїздок найманих водіїв чекає дуже неприємна розмова з власником бізнесу з подальшим відшкодуванням витрат. Більш того, керівник може заздалегідь припиняти подібні не планові виїзди на підробітки. Для цього в системі встановлюється автоматичне відсилання сповіщення в разі, якщо службова техніка покидає автопарк або місце виконання робіт. Отримавши таке повідомлення, бізнесмен зможе оперативно відреагувати на позаплановий виїзд та вжити необхідних заходів для запобігання нелегальної експлуатації своєї спецтехніки.

Надійний контроль за навантажувачами

Контроль роботи навантажувача за допомогою GPSavtoПотужні високопродуктивні навантажувачі - невід'ємний елемент будь-якого складського чи сортувального центру. З його допомогою можна швидко завантажити вагон щебенем, зібрати вугілля для наступного навантаження, перевезти вантажі або провести різні земельні роботи. І такими його можливостями активно користуються наймані водії, щоб забезпечити собі додатковий грошовий дохід. Викопати невеликий котлован або яму, завантажити вантажі або перевезти їх з місця на місце - шофери беруться за будь-який підробіток, адже ні за паливо, ні за знос техніки вони не платять. Усі витрати лягають на плечі власника техніки. При цьому викрити водіїв у незаконному підробітку складно, адже проводять вони їх у неробочий час або при відсутності керівництва.

Втім, є більш витончені і в той же час набагато вигідніші у фінансовому плані для найманих працівників варіанти незаконних підробітків. Так, на вугільних складах навантажувачі всю зміну зайняті завантаженням вугілля у вагони. Власники вагонів частенько вступають у змову з водіями навантажувачів, які в неробочий час легко можуть додатково завантажити два-три неврахованих вагона вугілля. Тим самим водії забезпечують себе непоганим доходом, який легко перекриває їх місячну зарплату. Власникам же вугільних складів подібні дії приносять просто колосальні збитки через невраховані втрати декількох вагонів вугілля.

Як же бізнесменові уникнути подібних фінансових збитків та мінімізувати нецільове використання службових навантажувачів? Установка gps-датчиків на кожен навантажувач в компанії дозволить керівництву в будь-який час бачити, де знаходиться його техніка. І якщо в неробочий час навантажувач їздить десь за межами автопарку, або ж вантажить вагони в позаурочний час, то у власника техніки виникають аргументовані підстави для стягнення завданих збитків та подальшого звільнення недбайливих співробітників.

Хочете подивитися, як виглядає відстеження спецтехніки? Протестуйте в демо-режимі систему GPS-моніторингу з ноутбука або смартфона!

Точний облік послуг служби евакуаторів

Непередбачена ситуація на дорозі може статися з будь-ким, навіть самим досвідченим водієм. Прокол колеса, поломка двигуна або ходової, аварія, в результаті якої автомобіль не може самостійно їхати - від таких випадків не застрахований ніхто. І першим ділом у водія виникає завдання перевезти свою машину на сервіс або в гараж для ремонту. Для цього водії вдаються до послуг служби евакуаторів.

Оплата послуг відбувається, як правило, з розрахунку пройденого шляху. Чим більшу відстань потрібно подолати, тим вище вартість послуг, котрі необхідно сплатити власнику перевезеного автомобіля. Природно, господарі машин прагнуть знизити вартість послуг, домовляючись c водіями евакуаторів про те, щоб заплатити їм в обхід каси компанії. Найманим водіям така схема вигідна: вказавши при звіті керівництву меншу відстань, вони кладуть різницю за пройдений кілометраж собі в кишеню. Підвищені же витрати палива легко пояснюються тим, що довелося далеко їхати за автомобілем, що транспортувався, або об'їжджати пробки та тягучки на дорозі.

Евакуатор як на долоні на всій території України

Також нерідкі випадки, коли водії евакуаторів використовують службову техніку в неробочий час, забезпечуючи собі на неслужбових перевезеннях хорошу надбавку до основного платні. Природно, паливо в таких випадках оплачується з бюджету компанії. В результаті власник спецтехніки на подібних невиробничих поїздках втрачає щомісяця кілька тисяч доларів тільки за рахунок оплати палива. Сумарна ж упущена вигода на всьому автопарку евакуаторів може становити десятки тисяч доларів.

Впровадження системи моніторингу допомагає максимально знизити подібне нецільове використання евакуаторів. На карті власник автопарку зможе детально переглянути, де саме їздив весь день той чи інший евакуатор, в якому місці проводилося завантаження перевезеної техніки, та куди саме її перевезли, скільки кілометрів необхідно було оплачувати клієнту та чи не обдурив його службовець при підведенні підсумків робочої зміни.

Контроль оренди автовишки

Підняти вантажі на висоту, повісити новий банер на стіну 9-поверхового будинку, помити вікна в офісній будівлі, утеплити фасад будинку та зробити безліч інших висотних робіт можна за допомогою автовишки. Зазвичай клієнти орендують машину на певну кількість годин, і оплачують послуги оренди згідно витраченого часу. При цьому водій автовишки, як правило, не тільки керує підйомом маніпулятора, але і приймає оплату від кліента. Через це у шофера з'являється велика спокуса шахраювати при закритті нарядів в кінці зміни: можна заявити меншу кількість часу, оплаченого клієнтом, а різницю покласти собі в кишеню. Тимчасові ж затримки досить легко пояснюються пробками в дорозі, непередбаченими дрібними поломками або іншими подібними причинами.

Дивіться також: Як мінімізувати збитки через обман водіями власників орендованих автопідйомників

Система супутникового стеження дозволяє надійно поставити під жорсткий контроль використання кожної машини та вести суворий облік часу оренди кожним клієнтом. Переглядаючи підготовлений системою звіт по поїздках автовишки за зміну, власник бачить всю інформацію по переміщенням машини. Система моніторингу показує, о котрій годині автовишка виїхала з парку, скільки часу вона була в дорозі та чи не порушував при цьому водій швидкісний режим, скільки годин провела на кожному об'єкті машина, і о котрій годині повернулася в парк. Відповідно власник точно знає, яку саме суму повинен внести за зміну кожен водій автовишки та чи не намагається шофер його обдурити.

Робота автовишки записується в програму GPSavto

Запобігання викраденню спецтехніки

Години роботи автокрана контролюються програмою GPSavtoПитання викрадення спецтехніки стоїть досить гостро для власників автопарку машин спеціального призначення. І, мабуть, особливо актуальна ця проблема для керівництва парку будівельної техніки, адже вона практично не пересувається по автомобільних дорогах, а в переважній більшості випадків працює на закритих майданчиках з обмеженим доступом. Адже вкрасти який-небудь бульдозер або екскаватор можна досить легко: достатньо заїхати ввечері в парк або на будмайданчик, розбудити вічно сплячих сторожів, показати їм папір з липовою печаткою, завантажити будівельну техніку на платформу й спокійно виїхати. В результаті такого нахабного викрадення власник не дорахується кількох сотень тисяч доларів, втрачених на вкраденій техніці, до того ж змушений буде оплачувати великі штрафи та неустойки через зірвані терміни при виконанні планових будівельних робіт.

Втім, не менш важливим є питання запобігання угону техніки не тільки для будівельних організацій, а й для компаній, що спеціалізуються на інших типах спецтехніки. Адже зазвичай за такою технікою не ведеться суворого контролю з боку автоінспекції. Служби ДАІ набагато більш пильну увагу звертають на легкові автомобілі, ніж на машини та механізми спеціального призначення. До того ж вкрадену техніку набагато менше бережуть та шкодують, і, зазвичай, витискають з неї максимум можливостей, не піклуючись про її своєчасний ремонт та технічне обслуговування. Тому навіть у разі повернення спецтехніки її власнику, такі машини доводиться серйозно відновлювати, вкладаючи в капітальний ремонт кілька тисяч доларів.

Запобігти крадіжці спецтехніки допоможуть своєчасно встановлені на машини gps-трекери. Такі датчики встановлюються на техніку буквально за годину, після чого її власник може в будь-який момент часу побачити, де зараз знаходиться будь-яка машина з автопарку. У випадку крадіжки техніку можна легко знайти за маршрутом, зафіксованому системою супутникового стеження. Автозлодії, як правило, не очікують наявності gps-маяка на спецтехніці, тому зазвичай не переймаються питанням нейтралізації супутникового пристрою стеження.

Втім, враховуючи досить громіздкі розміри спецтехніки, знайти в її надрах gps-трекер досить складно, особливо коли установку пристрою проводить досвідчений фахівець. Та й заглушити такий gps-маяк за допомогою звичайної «глушилки», яка використовується викрадачами для блокування трекера на легковому автомобілі, практично неможливо через великі розміри спецтехніки. Тому використання системи супутникового gps-моніторингу дозволяє швидко виявити та повернути спецтехніку в свій автопарк.

Грейдери зі встановленими GPS трекерами GPSavto

Шахрайство на паливі найманими водіями

Вкрай улюбленим джерелом незаконного прибутку нечистими на руку шоферами є торгівля паливом, злитим зі своєї машини. Практично вся робота спецтехніки пов'язана з високими навантаженнями, тому такі машини оснащуються потужними двигунами, витрачають великі обсяги пального. А тому щодня зливаючи по 10-20 літрів солярки з бака своєї машини, водій фактично нічим не ризикує, адже помітити додаткові перевитрата пального досить складно.

Разом з тим подібне викрадання палива та його подальший перепродаж щомісяця приносить шоферу дохід у розмірі 500-600 доларів. Відповідно такої ж суми не дораховується в своєму бюджеті власник техніки. А скільки в місяць він втрачає на всьому автопарку, що складається з десятків або сотень машин? За рік на суму, втрачену через зливання та викрадання палива, бізнесмен цілком міг би купити собі нову іномарку преміум-класу, та ще й злітати на пару тижнів у відпустку з дружиною на Мальдіви.

Дивіться також: Як водії обманюють датчик рівня пального

Справитися з проблемою крадіжок палива допоможе система моніторингу. При цьому немає необхідності встановлювати додаткові датчики контролю рівня палива або вводити складні процедури пломбування баків та заправки тільки на своїх паливних станціях (що також дуже ефективно). Досить підрахувати середнє значення витрат палива на 100 кілометрів для кожного виду техніки та ввести його в систему моніторингу, щоб отримувати точні звіти по витратам пального кожною машиною в автопарку за будь-який період.

Куди поїхав, скільки проїхав, скільки пропрацював, скільки простояв - все під контролем з GPSavto

ЦІНА, ВАРТІСТЬ АБОНПЛАТИ:

 • GPS трекер для спецтехніки (навантажувач, автовишка, грейдер, екскаватор, евакуатор, трактор, автокран та інші) з установкою – 160 $
 • Щомісячне обслуговування (витрати на зв'язок, сервер зберігання, ПО та підтримка тощо) – 150 грн./міс.

Телефонуйте, консультуйтеся та замовляйте +38044 221 3100 або +38095 287 6262! Ми працюємо по всій Україні!

Поділіться з друзями в соціальній мережі!

© 2011-2021 GPS Авто. Всі права захищені.
  тел. (044) 221-31-00 
 info@gpsavto.com.ua